Functionare necorespunzatoare

Ne bucuram ca utilizati aplicatia Info STB! Asteptam cu interes parerile voastre aici.
Reguli forum
1. Limbajul vulgar nu este acceptat.
2. Utilizatorii care posteaza link-uri spre site-uri / poze obscene vor fi penalizati.
3. Respectati parerile / opiniile colegilor de forum.
4. Mesajele offtopic vor fi sterse.
gbudescu
Membru

Mar Apr 09, 2019 8:40 am

Salut,

Foarte buna aplicația , felicitari.
Vreau sa va semnalez o poziționare greșită pe harta a stațiilor autobuz 605 sens spre Unirii . Este vorba de pasaj Băneasa și Maguricea.

Mulțumesc
moderatorBRP
Moderator

Vin Apr 12, 2019 2:31 pm

gbudescu scrie:
Mar Apr 09, 2019 8:40 am
Salut,

Foarte buna aplicația , felicitari.
Vreau sa va semnalez o poziționare greșită pe harta a stațiilor autobuz 605 sens spre Unirii . Este vorba de pasaj Băneasa și Maguricea.

Mulțumesc
Salut! Am modificat pozitia celor doua statii pe harta. Iti multumim pentru feedback!
xela
Membru

Sâm Apr 20, 2019 6:09 pm

Salut,

Felicitari pentru aplicatie.
Vreau sa va semnalez o poziționare greșită pe harta a stație de tramvai 23 sens spre Zetarilor. Este vorba de statia Nicolae Grigorescu.

Mulțumesc
moderatorBRP
Moderator

Lun Apr 22, 2019 2:40 pm

xela scrie:
Sâm Apr 20, 2019 6:09 pm
Salut,

Felicitari pentru aplicatie.
Vreau sa va semnalez o poziționare greșită pe harta a stație de tramvai 23 sens spre Zetarilor. Este vorba de statia Nicolae Grigorescu.

Mulțumesc
Salut! Am modificat pozitia pe harta a statiei Nicolae Grigorescu. Iti multumim pentru feedback!
andrewyw
Membru

Mie Mai 22, 2019 3:25 pm

Aplicatia nu functioneaza, nu gaseste liniile

https://imgur.com/a/licigUu
P.s.: astept cu nerăbdare update-ul aplicatiei
moderatorBRP
Moderator

Joi Mai 23, 2019 9:16 am

andrewyw scrie:
Mie Mai 22, 2019 3:25 pm
Aplicatia nu functioneaza, nu gaseste liniile

https://imgur.com/a/licigUu
P.s.: astept cu nerăbdare update-ul aplicatiei
Salut! In general, eroarea respectiva intervine atunci cand telefonul nu este conectat la internet, prin wi-fi sau date mobile, ori in cazul in care este activat modul avion. Avand in vedere ca aplicatia functiona in momentul in care ai semnalat acea problema, te rugam sa te asiguri ca ai o conexiune stabila la internet si ca modul avion nu este activat.
Formhault
Membru

Lun Iun 03, 2019 8:24 am

Salut!

De vreo două săptămâni aplicația refuză să funcționeze. Primesc eroarea "Could not get lines". Am încercat pe două rețele : RDS și Vodafone.

M-am gândit... Ia să încerc cu VPN (PIA) și, culmea, merge! Și cu VPN de România, Germania, Japonia...

Doar nu trebuie să sun la RDS sau Vodafone să încerc sa le explic cum funcționează tehnologia. Că n-am șanse. Mai degrabă s-o fi întâmplat ceva în aplicație?

https://youtu.be/pezoF9y4iiE
cristi
Membru

Mie Iun 05, 2019 8:55 am

Salut, se poate verifica tramvaiul cu nr. de parc 034 (este un V3A-2S-93, bidirecțional)? Aplicația nu il vede, testat ieri si azi pe linia 10. Oare nu este echipat cu GPS?
andrewyw
Membru

Lun Iun 10, 2019 7:14 am

Aplicatia STB nu functioneaza astazi luni in jurul orei 7:13. Nici pe telefon, nici in browser. Si nu e problema de la internetul meu fiindca pot sa postez pe acest forum.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
moderatorBRP
Moderator

Vin Iun 14, 2019 12:40 pm

cristi scrie:
Mie Iun 05, 2019 8:55 am
Salut, se poate verifica tramvaiul cu nr. de parc 034 (este un V3A-2S-93, bidirecțional)? Aplicația nu il vede, testat ieri si azi pe linia 10. Oare nu este echipat cu GPS?
Salut! Toate vehiculele noastre sunt dotate cu echipamente GPS, inclusiv tramvaiul la care ai facut referire. Cu toate acestea, trebuie avut in vedere ca aplicatia este inca in faza de testare, iar unele informatii afisate ar putea prezenta anumite neconcordante in raport cu situatiile din traseu. La momentul respectiv a fost, intr-adevar, o problema, insa aceasta a ramas in atentia echipei tehnice, pentru a preintampina astfel de situatii.
Te rugam sa ne anunti daca vei mai constata ca aplicatia nu functioneaza in mod corespunzator, pentru a putea remedia eventualele probleme intr-un timp cat mai scurt.
Iti multumim pentru feedback!
Scrie răspuns