Functionare necorespunzatoare

Ne bucuram ca utilizati aplicatia Info STB! Asteptam cu interes parerile voastre aici.
Reguli forum
1. Limbajul vulgar nu este acceptat.
2. Utilizatorii care posteaza link-uri spre site-uri / poze obscene vor fi penalizati.
3. Respectati parerile / opiniile colegilor de forum.
4. Mesajele offtopic vor fi sterse.
cristi
Membru

Lun Iul 22, 2019 11:25 am

Salut, se poate muta pe harta statia Piata Gemeni (liniile 79, 86, 133, 135)? Indicatorul de statie este amplasat pe stalpul din dreptul sagetii desenate de mine si acolo opresc toate mijloacele de transport.
cantemir.PNG
Multumesc!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
cristi
Membru

Mar Iul 23, 2019 4:59 pm

Salutare, intre timp am mai descoperit niste neconcordante intre pozitia statiilor de pe harta vs pozitia reala in zona Piata Romana. Va atasez mai jos propunerile de modificare:
PiataRomana7986.PNG
PiataRomana.PNG
PiataRomana3.PNG
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
moderatorBRP
Moderator

Mie Iul 24, 2019 11:46 am

cristi scrie:
Lun Iul 22, 2019 11:25 am
Salut, se poate muta pe harta statia Piata Gemeni (liniile 79, 86, 133, 135)? Indicatorul de statie este amplasat pe stalpul din dreptul sagetii desenate de mine si acolo opresc toate mijloacele de transport.
cantemir.PNG
Multumesc!
cristi scrie:
Mar Iul 23, 2019 4:59 pm
Salutare, intre timp am mai descoperit niste neconcordante intre pozitia statiilor de pe harta vs pozitia reala in zona Piata Romana. Va atasez mai jos propunerile de modificare:
PiataRomana7986.PNG
PiataRomana.PNG
PiataRomana3.PNG
Salut! Am corectat pozitia statiilor pe harta. Iti multumim pentru feedback!
SilverGreen93
Membru

Lun Iul 29, 2019 8:12 pm

Stația liniei 605, Piața Sf. Gheorghe, direcția Complex Comercial Băneasa este amplasată greșit. Ea se află de fapt vis-a-vis de stația din sensul opus.
Am marcat cu cerc roșu pe hartă poziția corectă.
Mulțumesc.
Imagine
moderatorBRP
Moderator

Mie Iul 31, 2019 8:31 am

SilverGreen93 scrie:
Lun Iul 29, 2019 8:12 pm
Stația liniei 605, Piața Sf. Gheorghe, direcția Complex Comercial Băneasa este amplasată greșit. Ea se află de fapt vis-a-vis de stația din sensul opus.
Am marcat cu cerc roșu pe hartă poziția corectă.
Mulțumesc.
Imagine
Salut! Am actualizat pe harta pozitia statiei respective. Iti multumim!
Commando
Membru

Lun Aug 12, 2019 12:23 am

Nu știu unde sa ma plâng dar având în vedere ca totuși cam are legatura cu aplicația o s-o fac aici... Here we go..

Nu pot sa exprim cât de utila e aplicația...

atunci când șoferii fac ce au de făcut... Sunt unii pe autobuzul 138 care pe la 11 se decid ca nu mai stau ei sa meargă înca 5 stații ca "fraierii" care sunt șoferi pe 178 și care au același capăt de linie și se retrag la baza de la Militari-Păcii prematur. Mai grav e ca pe aplicație încă apar timpii în care trebuie sa ajungă în stațiile următoare după Păcii și uite asa iti iei maaare teapa (am pățit-o de câteva ori)

De exemplu la Aunchan Militari în parcare este un kfc iar stația de 138 e fix în fata Kfc-ului.. Dacă mergi seara după munca sa iti iei ceva de mâncare de acolo și ai nimerit șoferii smecherasi care nu mai vin, aia e.. ia-o pe jos pana în Militari Residence.

Faza e ca nu mereu se intampla, probabil depinde de tura și ce șofer "smecher" e de servici.. Restu de troleibuze și celelalte mașini merg în continuare pana la capăt, cei de pe 138 se decid(unii, nu toți) ca nu mai are rost și hop la garaj cu 5 stații înainte de capăt care culmea e într-un cartier destul de aglomerat.

Culmea, cei de pe 137 încă se duc pana la capăt chiar dacă ei au capătul într-un câmp practic, în parcarea de la Carrefour unde nu mai e nici dracu la orele alea iar cei de pe 138 care au capăt în cartier, nu.

Scuze dar sunt super frustrat în legătură cu faza asta, știu ca aici e loc pentru sugestii dar degeaba funcționează aplicația perfect dacă sunt unii nesimtiti care fac tocmai opusul la ce ar trebui sa facă aplicația asta!
SilverGreen93
Membru

Mar Aug 13, 2019 10:30 pm

Stația liniilor 182, 282, 616, Maica Domnului, direcția Pipera (pt 616), este amplasată greșit. Am marcat cu cerc roșu pe hartă poziția corectă.

Imagine

Stația liniei 616, Metrou Pipera, direcția Bucur Obor, este amplasată greșit. Este de fapt fix pe locul fostei stații Electronica de pe sensul opus. Am marcat cu cerc roșu pe hartă poziția corectă.

Imagine

Mulțumesc.
moderatorBRP
Moderator

Mie Aug 14, 2019 12:22 pm

SilverGreen93 scrie:
Mar Aug 13, 2019 10:30 pm
Stația liniilor 182, 282, 616, Maica Domnului, direcția Pipera (pt 616), este amplasată greșit. Am marcat cu cerc roșu pe hartă poziția corectă.

Imagine

Stația liniei 616, Metrou Pipera, direcția Bucur Obor, este amplasată greșit. Este de fapt fix pe locul fostei stații Electronica de pe sensul opus. Am marcat cu cerc roșu pe hartă poziția corectă.

Imagine

Mulțumesc.
Salut! Am modificat pe harta pozitia statiilor la care ai facut referire. Iti multumim!
Scrie răspuns