Noutati

Ne bucuram ca utilizati aplicatia Info Transport Bucuresti! Asteptam cu interes parerile voastre aici.
Reguli forum
1. Limbajul vulgar nu este acceptat.
2. Utilizatorii care posteaza link-uri spre site-uri / poze obscene vor fi penalizati.
3. Respectati parerile / opiniile colegilor de forum.
4. Mesajele offtopic vor fi sterse.
moderatorBRP
Moderator

Vin Dec 27, 2019 2:39 pm

xndoe scrie:
Joi Dec 12, 2019 2:14 pm
moderatorBRP scrie:
Mie Dec 11, 2019 3:11 pm
A fost lansat un nou update pentru aplicatie, care contine urmatoarele functionalitati:
- integrarea operatorului Metrorex SA;
- achizitionarea titlurilor de calatorie prin SMS direct din aplicatie;
- afisarea denumirii statiilor in pagina principala.
Mai multe detalii aici: http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1183.
Felicitari!

Trenurile de metrou/timpii se vor vedea in timp real pe harta ?

Multumesc
Salut! Din motive de securitate, operatorul Metrorex SA nu poate transmite date privind localizarea in timp real a trenurilor de metrou, astfel ca timpul afisat in aplicatie este unul estimat (preluat din planificare). Iti multumim!
moderatorBRP
Moderator

Vin Dec 27, 2019 2:49 pm

SilverGreen93 scrie:
Lun Dec 23, 2019 9:26 am
Azi am observat pe hartă stații noi cu numele CERC *. (CERC Lizeanu, CERC Maica Domnului etc.)

Ce reprezintă aceste stații?
cristi scrie:
Lun Dec 23, 2019 9:42 am
Sunt centrele de emitere si reincarcare carduri.

Echipa @InfoSTB, decizia de a afisa pe harta CERC-urile sub forma de statii este total gresita, deruteaza foarte mult utilizatorii.
De ce nu folositi simboluri mai sugestive, precum exemplul de mai jos?
Salut! Cel mai recent update a adaugat pe harta locatiile si denumirile centrelor de vanzare (CRC reprezinta Centru de Reincarcare Carduri, iar CERC reprezinta Centru de Emitere si Reincarcare Carduri). Vom modifica cat de curand pictogramele centrelor de vanzare, astfel incat acestea sa poata fi idendificate pe harta mult mai usor. Va multumim pentru feedback!
albert.arifovici
Membru

Lun Feb 24, 2020 2:43 pm

Când ne-am putea aștepta la un nou update consistent?
moderatorBRP
Moderator

Mie Mar 25, 2020 5:57 pm

A fost lansat un nou update pentru aplicatie, care are de acum un design nou, mai intuitiv. Denumirea aplicatiei a fost schimbata in "INFO Transport Bucuresti" pentru a scoate in evidenta utilitatea sa.
Noul update contine urmatoarele functionalitati:
- afisarea primilor trei timpi de sosire in statii pentru vehiculele fiecarei linii;
- afisarea programului de circulatie al tuturor liniilor de transport;
- afisarea istoricului destinatiilor cautate;
- accesarea liniilor de transport direct din selectia de statii;
- cautarea liniilor in lista dedicata acestora;
- crearea unor legaturi cu aplicatia BPay si platforma de incarcare online a titlurilor de calatorie, http://online.stbsa.ro;
- crearea unei harti a tuturor centrelor de vanzare, care include programul de lucru al acestora.
Scrie răspuns